Únor 2010

Pilot

28. února 2010 v 15:00 | Elaine |  Pilot

Pilot

epizoda č. 1 - "Pilotní díl"


Scénář: Kevin Williamson, Julie Plec
Režie: Marcos Siega

Premiéra: 10. 9. 2009 (US)

Hrají: Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Katerina Graham (Bonnie Bennett), Candice Accola (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matt Donovan), Kayla Ewell (Vicki Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Chris William Martin (Zach Salvatore), Benjamin Ayres (William Tanner), havran Lee (vrána)

Oficiální obsah:
Čtyři měsíce po tragické autonehodě, která zapříčinila smrt jejích rodičů, sedmnáctiletá Elena Gilbert a její patnáctiletý bratr Jeremy se stále snaží překonat smutek a posunout se v životě dál. Elena vždycky byla hvězda; krásná, populární a zajímala se o školu i své přátele, ale teď bojuje, aby skryla žal před světem. Jak začíná školní rok, Elena a její kamarádky jsou fascinovány pohledným a záhadným novým studentem Stefanem Salvatorem. Stefan a Elena jsou k sobě okamžitě přitahováni a Elena nemá ani tušení, že Stefan je staletý upír, který se přemáhá, aby žil v míru spolu s lidmi, zatímco jeho bratr Damon je ztělesněním upířího násilí a brutality. Nyní tito dva upíří bratři - jeden hodný, jeden zlý - bojují o Eleninu duši a o duše jejích přátel, rodiny a všech obyvatel malého města Mystic Falls ve Virginii.


Trailer:


Klipy: 1 2 3


Online: Pilot

O "Dark Reunion"

20. února 2010 v 20:54 | Elaine |  Dark Reunion
Ve čtvrté knize série The Vampire Diaries, Dark Reunion (Temné shledání), se Elena snaží varovat přátele, že jim všem hrozí nebezpečí, ale před tragédií, která se má ve Fell's Church odehrát, je sama zachránit nedokáže. Když se díky zvratu událostí znovu shledá se svou životní láskou, otevírá se před ní druhá šance prožít život, o jakém vždycky snila.

tenhle text je z www.upiri-deniky.cz

Kniha je momentálně k dostání ve všech knihkupectvích za 179 Kč.


O "The Fury"

20. února 2010 v 20:51 | Elaine |  The Fury
Ve třetí knize série The Vampire Diaries, The Fury (Zášť), si Elena pomalu zvyká na důsledky svých rozhodnutí. Její oddanost ke Stefanovi ji přetvořila v to, čeho se vždycky tolik bála, ale po čem současně stále touží. Když se však ve městě objeví lovec upírů rozhodnutý vyčistit město od nemrtvých škůdců, z lovců se stanou kořisti. Stefan, Elena a Damon navíc musí spolupracovat, aby vypátrali zlo, které přivádí Fell´s Church zpět k jeho tajemným kořenům.

tenhle text je z www.upiri-deniky.cz

Kniha je momentálně k dostání ve všech knihkupectvích za 179 Kč.
Do několika prvních kapitol anglického originálu můžete nahlédnout tady.


O "The Struggle"

20. února 2010 v 20:36 | Elaine |  The Struggle
V druhé knize série The Vampire Diaries, The Struggle (Souboj), si Elena rychle uvědomí, že jediná nebezpečnější věc než být zamilovaná do upíra je být předmětem touhy hned dvou. Jak Stefan bojuje, aby potlačil svou instinktivní žízeň, Damon vytrvává v získávání Elenina srdce. Temný sled událostí donutí Elenu riskovat svou smrtelnost, aby zachránila jednoho ze svých nesmrtelných nápadníků.

tenhle text (s menšími úpravami) je z www.vampirediaries.com

Kniha je momentálně k dostání ve všech knihkupectvích za 179 Kč.
Do několika prvních kapitol anglického originálu můžete nahlédnout tady.


O "The Awakening"

20. února 2010 v 20:21 | Elaine |  The Awakening
V první knize série The Vampire Diaries, The Awakening (Probuzení), Elena je středoškolská zlatá dívka, ta, kterou chlapci chtějí a dívky se jí chtějí podobat. A Elena je zvyklá na to, že získá vše, co chce. Když potká pohledného, tajemného Stefana, on bojuje, aby jí odolal kvůli svému temnému tajemství. Stefan je rozdrásaný minulostí a neustále myslí na hrozbu svého pomstychtivého bratra Damona - Damon je odhodlaný rozdělit Stefana od kohokoli, s kým se sblíží. Brzy se Elena ocitne mezi dvěma bratry - a ve strašném nebezpečí.

tenhle text (s menšími úpravami) je z www.vampirediaries.com

Kniha je momentálně k dostání ve všech knihkupectvích za 179 Kč.
Do několika prvních kapitol anglického originálu můžete nahlédnout tady.


Lisa Jane Smith

19. února 2010 v 23:55 | Elaine |  O knihách
Lisa Jane Smith (známá také jako L.J. Smith) je autorka bestsellerů Vampire Diaries a série Night World. V současné době se její dílo Dark Visions taky ukázalo jak číslo 1. Napsala přes dvacet knih pro děti a pro dospívající a milovala psaní každé knížky.
Žije v Bay Area v Kalifornii, ale nejšťastnější je v malém srubu blízko národního parku Point Reyes, kde je hodně stromů, hodně přírody, hodně pláží a hodně míst, kam chodit na túry. Jednou na túře s kamarádkou viděla sněhobílého jelena, který jí dovolil jít za ním skoro půl míle. Taky ráda sbírá věci: malé krabičky z různých zemí nebo zvláštního tvaru, dětské knihy z 19. století (a dřív) a knihy o kvantové fyzice - zejména o tajemství temné energie ve vesmíru.
Je nezdolná optimistka a procestovala Evropu i Dálný východ.
L.J. Smith na internetu už nemá podrobnější informace, dokonce ani datum narození. Asi nemá ráda, když po ní jedou média nebo něco podobného.
Její oficiální stránka je www.ljanesmith.net, což je můj zdroj.

Kayla Ewell - životopis

18. února 2010 v 16:49 | Elaine |  Kayla - info
Kayla Noelle Ewel se narodila 27. srpna 1985 v Long Beach v Kalifornii v USA. Vyrůstala v Seal Beach (Kalifornie), má jednu sestru a dva bratry.
Kayla chodila na hodiny tance, zpěvu a hraní. V roce 1999 si jí všiml jeden agent na hodině hraní a požádal ji, aby šla na konkurz.
Poprvé se ukázala v seriálu Freaks and Geeks v roce 2000. Taky hostovala v různých seriálech, jako je The O.C. a Veronica Mars. Zahrála si ve filmu Just My Luck s Lindsay Lohan a Material Girls a Hilary a Haylie Duff.
Kayla je ale hlavně známá díky roli Caitlin Ramirez v telenovele The Bold and the Beautiful a taky díky tomu, že dva a půl roku randila s Kellanem Lutzem.
Ráda maluje, dělá horolezectví, tancuje a surfuje.
Kayla si v The Vampire Diaries zahrála Vicki Donovan.


Sara Canning - životopis

17. února 2010 v 19:09 | Elaine |  Sara - info
Sara Canning se narodila 14. července 1987 v městě Gander v Newfoundlandu v Kanadě. Vyrostla v Sherwoodu (Alberta, Kanada) blízko Edmontonu.
Chodila do Vancouver Film School, začala hrát v roce 2008. Její první rolí byla Nicky Hilton ve filmu Paparazzi Princess: The Paris Hilton Story. Taky hostovala ve Smallville a Kyle XY. V roce 2009 si Sara zahrála v Taken In Broad Daylight, filmu založeném na skutečných událostech.
Sařiným posledním filmem je Black Field, který se odehrává v 19. století.
V The Vampire Diaries si zahrála Jennu Sommers (Jenna je tetou a poručnicí Eleny a Jeremyho, ale ve skutečnosti je stejně stará nebo mladší než zbytek obsazení).


Michael Trevino - životopis

16. února 2010 v 15:30 | Elaine |  Michael - info
Michael Anthony Trevino se narodil 25. ledna 1985 ve Valencii v Kalifornii v USA. Jeho rodina pochází z Mexika. Vyrůstal v Los Angeles.
Jakmile zjistil, že hraní miluje, zapsal se na divadelní studia. Objevil se v nějakých reklamách, pak hostoval v různých seriálech - Charmed, Sběratelé kostí, Beverly Hills 90210, Mentalista a jiné. Taky hrál v rodinném dramatu Cane, ve filmu Love Finds a Home. V roce 2011 bude mít premiéru jeho film The Factory, kde má hlavní roli John Cusack.
Michael rád hraje fotbal (tzn. americký fotbal = rugby), surfuje a jezdí na snowboardu. Je taky talentovaným tanečníkem.
Teď v The Vampire Diaries hraje Tylera Lockwooda.


Candice Accola - životopis

15. února 2010 v 17:05 | Elaine |  Candice - info
Candice Accola se narodila 13. května 1987 v Orlandu na Floridě.
Hraje od roku 2007, jejím prvním filmem byl Pirate Camp. Candice taky hostovala v seriálech How I Met Your Mother, Supernatural a Greek. Taky se objevila ve filmech Juno, Deadgirl a jiné.
Candice se taky živí zpěvem, v roce 2008 jí vyšlo CD - It's Always the Innocent Ones. Objevila se taky jako zpěvačka v pozadí ve filmech Hannah Montana.
V lednu 2010 měly premiéru její další filmy - The Truth About Angels a Kingshighway.
Candice je teď nejvíc známá díky své roli Caroline Forbes v The Vampire Diaries.


Katerina Graham - životopis

14. února 2010 v 10:46 | Elaine |  Katerina - info
Katerina Alexandre Graham se narodila 5. září 1989 v Ženevě ve Švýcarsku, ale vyrůstala v L.A. Její otec pochází z Libérie a matka je z Ruska.
Katerina jako malá (od 6 do 14 let) natáčela reklamy, třeba na Barbie. Katerina utužovala svůj herecký talent hodinami zpěvu a tance. To se jí hodilo, když dostala v patnácti nabídku tancovat na BET Awards - díky tomu se setkala se slavnými choreografy. Jedna z jejích prvních písní, které napsala a zpívala - "Derailed" - se objevila filmu Jean-Claude Van Damma. Katerina taky produkuje - zacvičuje ji světaznámý producent Damon Elliott. Katerina mezitím hostovala v různých seriálech - v CSI: Miami, Hannah Montana, Joan of Arcadia a podobně.
Katerina zvládá věnovat se hraní, hudbě i tanci. Objevila se ve filmu 17 Again po boku Zaca Efrona a Matthewa Perryho. Do její filmografie taky například patří filmy Our First Christmas nebo Bleachers. V roce 2010 budou mít premiéru její čtyři filmy.
Katerina mluví anglicky, španělsky, francouzky a trochu portugalsky a hebrejsky (chodila do židovské školy). V The Vampire Diaries představuje Eleninu nejlepší kamarádku Bonnie Bennett.


Zach Roerig - životopis

13. února 2010 v 22:43 | Elaine |  Zach - info
Zach Roerig, celým jménem Zachary George Roerig, se narodil 22. února 1985 v městečku Montpelier v Ohiu v USA. Má mladší sestru Emily.
Když chodil na střední školu, hrál fotbal (americký fotbal je rugby) a byl taky v týmu zápasníků. Svému otci a dědečkovi pomáhal ve firmě vyrábějící náhrobní kameny.
Zach začal hrát v roce 2004, je zatím nejznámější z telenovely As the World Turns, kde se objevil v 274 dílech. Zahrál si i ve filmech Tie a Yellow Ribbon, Dear Me a jiné a v seriálech Guiding Light, One Life to Live, Friday Night Lights a podobně.
V září měl premiéru film Strawberry Wine, kde měl Zach hlavní roli a taky se podílel na produkci.
Teď se v The Vampire Diaries objevuje jako Matt Donovan.


Steven R. McQueen - životopis

11. února 2010 v 16:20 | Elaine |  Steven - info
Steven R. McQueen (celým jménem Terrence Steven McQueen II) se narodil 13. července 1988 v Los Angeles v Kalifornii v USA.
Má slavné jméno, ačkoli si ještě moc nezahrál - jeho dědeček byl slavný Steve McQueen. I Stevenův otec Chad je celkem známý. Stevenův nevlastní otec Luc Robitaile býval profesionálním hokejistou v NHL.
Hraje od roku 2005, hostoval v různých seriálech (CSI:Miami), měl menší role i v nějakých filmech. Jeho největší rolí byl Kyle Hunter v Everwoodu, dokud se nedostal do The Vampire Diaries, kde hraje Elenina mladšího bratra Jeremyho. Jeho postava byla vymyšlena pro seriál, v knihách se neobjevuje.

Ian Somerhalder - photoshoot 0.2

10. února 2010 v 21:56 | Elaine |  Ian - galerie
Tyhle fotky jsem viděla u svého SB Vamp-D a jednoduše jsem jako správná Ianova/Damonova fanynka neodolala.


The Vampire Diaries - oficiální popis z CW

10. února 2010 v 15:43 | Elaine |  O sérii
Čtyři měsíce po tragické autonehodě, která zabila jejich rodiče, sedmnáctiletá Elena Gilbert (Nina Dobrev z "DeGrassi: The Next Generation") a její patnáctiletý bratr Jeremy (Steven R. McQueen z "Everwood") se pořád srovnávají s realitou. Elena byla vždycky školní hvězda; krásná, oblíbená a zajímala se o školu a kamarády, ale teď bojuje, aby skryla svůj zármutek před světem. Elena a Jeremy teď žijí se svou skvělou tetou Jennou (Sara Canning ze "Smallville"), která se snaží ze všech sil, aby se stala náhradním rodičem.
Eleně se podaří najít nějakou útěchu ve svém známém společenském kruhu - kam patří její nejlepší kamarádka Bonnie (Katerina Graham z "17 Again"), její občasná kamarádka Caroline (Candice Accola z "Juno") a bývalý přítel Matt (Zach Roerig z "Friday Night Lights"), ale Jeremy je na mnohem nebezpečnější cestě, kamarádí se s feťáky a bere drogy, aby skryl bolest. Jeremy se taky snaží přijít na to, proč Mattova sestra Vicki (Kayla Ewell z "The Bold and The Beautiful") ho najednou odmítá a randí s Jeremyho sokem Tylerem (Michael Trevino z "Cane").
Jak začíná školní rok na střední škole Mystic Falls, Elena a její kamarádky jsou fascinovány pohledným a záhadným novým studentem Stefanem Salvatorem (Paul Wesley z "Fallen"). Stefan a Elena jsou k sobě okamžitě přitahováni, ačkoli Elena je zmatená Stefanovým stále více bizardním chováním od té doby, co se náhle objeví na hřbitově, kde jsou její rodiče pohřbeni. Neuvědomí si, že Stefan skrývá vlastní temné, smrtící tajemství - skutečnost, že je upír. Na večírku u táboráku další večer se Elena a Stefan začínají poznávat, když vypukne chaos poté, co je Vicki napadena a zanechána krvácející z divokého kousance na krku.
Bojící se, že ví, kdo je zodpovědný za ten útok, Stefan se vrátí domů a najde svého staršího bratra Damona (Ian Somerhalder z "Lost"), kterého neviděl 15 let. Damon je taky upír a oba bratři mají dlouhou a trpkou historii. Damon si utahuje ze Stefana, že odmítá jejich odkaz násilí a brutality, ale chápe bratrův zájem o Elenu, když vypadá přesně jako žena, kterou Stefan miloval více než před stoletím; žena, kterou se Damon snažil získat. Nyní tihle dva upíří bratři - jeden hodný, jeden zlý - vedou válku o Eleninu duši a o duše jejích přátel, rodiny a obyvatel Mystic Falls ve Virginii.
Založené na knižní sérii od L. J. Smith(ové), THE VAMPIRE DIARIES je od Alloy Entertainment a Bonanza Productions Inc ve spolupráci s Warner Bros. Television a CBS Television Studios s výkonnými producenty Kevinem Williamsonem ("Scream," "Dawson's Creek"), Julií Plec ("Kyle XY," "Wasteland"), Leslie Morgenstein ("Gossip Girl," "Private") a Bobem Levym ("Gossip Girl," "Privileged"). Marcos Siega ("Dexter") natočil pilotní díl.


Paul Wesley - životopis

9. února 2010 v 0:18 | Elaine |  Paul - info
Paul Wesley se narodil jako Paul Thomas Wasilewski 23. července 1982 v New Brunswicku v New Jersey v USA, ale vyrůstal v Marlboru ve stejném státě. Jeho rodiče se krátce před jeho narozením přestěhovali z Polska. Je druhý ze čtyř dětí, má jenom sestry.
Ve třeťáku na střední škole byl Paul obsazen do telenovely The Guiding Light. Odmaturoval v roce 2000 a pak začal chodit na Rutgers University, ale po jednom semestru odešel, protože získával více rolí a uvědomil si, že může udělat kariéru jako herec. Jeho rodiče ho v tom podporovali.
Od roku 2005 používá jméno Paul Wesley, protože Paul Wasilewski se složitě vyslovuje. Jeho rodina mu to schválila.
Hostoval v různých filmech a seriálech - například The O.C., Smallville, Zákon a pořádek a podobně.
Je známý díky roli v minisérii Fallen, svoji první hlavní roli si zahrál v Killer Movie v roce 2008. Ale teď se hodně proslavil díky roli Stefana v The Vampire Diaries.
Paul rád hraje hokej a jezdí na snowboardu.

Ian - photoshoot 0.1

8. února 2010 v 15:31 | Elaine |  Ian - galerie
Jeden z mých oblíbených photoshootů Iana Somerhaldera. Je to z roku 2009, fotil to David Needleman.

free image hostfree image hostfree image hostfree image hostfree image hostfree image host


Ian Somerhalder - životopis

8. února 2010 v 15:23 | Elaine |  Ian - info
Ian Joseph Somerhalder se narodil 8. prosince 1978 v městečku Covington ve státě Louisiana v USA. Ianovi rodiče se rozvedli, když mu bylo 13 let, má dva sourozence. Jeho otec je anglického a francouzského původu, jeho matka má mezi předky Iry a původní Američany.
Když vyrůstal, měl rád plavání, rybaření a koně. Chodil do školního divadelního kroužku a taky vystupoval s tamější divadelní společností.
Když mu bylo 10 let, začal s kariérou modela a několik let každé léto v New Yorku předváděl pro Calvina Kleina, Dolce & Gabanna a podobně (ale pšt, Ian nemá rád, když o tom lidi pořád mluví, protože se chce prosadit nejenom jako další hezká tvář, což se mu daří).
V 17 letech začal studovat herectví v New Yorku. V různých filmech a seriálech se objevuje už deset let, jeho první velká role byla ve filmu The Rules of Attraction. Hostoval taky v seriálech Smallville, CSI: Miami a podobně.
Nesmírně ho proslavil seriál Lost (Ztraceni), kde ztvárnil Boona Carlylea. V seriálu účinkoval jenom jednu sezónu, pak čas od času ještě hostoval.
Teď je známý hlavně díky své roli Damona v The Vampire Diaries.
Ian rád píše, jezdí na koni a dělá jógu. Ve svém volném čase lyžuje na vodě i na sněhu. Taky jí zdravě, podle jeho slov nebyl 10 let v McDonald's a jí každý den ryby.